K.S Górnik 09 Mysłowice - strona nieoficjalna

pon.

Festyn i mecze mistrzowskie

• autor: trenerka.paula, 2015-05-24 16:32

23 maja odbył się Festyn na którym grupa skrzatów trenera Huberta Wilk rozegrała turniej z Akademią GKSu Tychy. Rozegrano kilka meczyków aby dzieci mogły postrzelać bramki przeciwnikom. Rywalizacja była zacięta. Po meczach mali piłkarze i ich trenerzy otrzymali pamiątkowe medale i słodki poczęstunek.

Po festynie przyszło do zmagań ligowych w których rocznik 2002 na własnym stadionie podejmował AKS Mikołów. W taki oto sposób od zwycięstwa rozpoczęliśmy rundę rewanżową, ale po kolei. Pierwszy mecz po awansie do 1 ligi przyszło Nam grać na wyjeździe w Mikołowie wtedy to wygraliśmy 2:1, po bardzo słabej drugiej połowie meczu i "obronie Częstochowy". Dziś gdy mierzyliśmy się z AKSem po raz drugi było zupełnie inaczej. Zespół Górnika prezentował otwartą grę i raz za razem tworzył sytuacje strzeleckie. Bohaterem dzisiejszego spotkania był Tomasz Krefta, który strzelił dwa gole a także asystował przy trzeciej bramce Sebstiana Kic. Plusów meczu w tym spotkaniu było więcej, a dostali je: Maciej Stachoń, Sebastian Suski, Brzeski Jakub oraz wspomniany wyżej Tomasz Krefta. Drużyna AKSu w dniu dzisiejszym strzeliła 2 bramki i po końcowym gwizdku mogliśmy się cieszyć z rezultatu 3:2 dla Kociny.

Skład: Dusza- Brzeski, Stachoń M, Opałka, Kic, Krefta T, Krefta M, Stachoń Ł, Cieślik W - Suski, Kozłowski, Malajka.

Kolejny mecz Naszego zespołu odbędzie się 30.05 w Siemianowicach Śląskich z Siemianowiczanką o  godzinie 11:00.

Jak to po południu bywa grał rocznik 2003, tym razem wyjazdowe spotkanie w Rudzie Śląskiej z Pogonią. W pierwszym meczu obu drużyn był remis 1:1, natomiast tym razem obie drużyny bardziej się rozstrzelały i na stadionie Pogoni mogliśmy oglądać dwucyfrową liczbę bramek. W zespole Górnika 3 bramki strzelił Patryk Nosolik, 2 Seweryn Nilipiuk i 2 Dominik Kaczmarczyk. Wszystkie trzy wymienione osoby zostały plusem meczu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 7:4.

Skład: Cieślik D- Pławecki, Opałka, Kaczmarczyk, Bargieła, Kaczmarek K, Kaczmarek P, Nilipiuk, Nosolik- Bernaś, Rosikoń, Szewczyk, Zając.

Kolejny mecz rocznik 2003 zagra u siebie z zespołem Wawel Ruda Śląska w Czwartek o 17:30, serdecznie zapraszamy na ten mecz. Następnie w Sobotę gramy z Ruchem Chorzów na wyjeździe o godzinie 15:00.

Zostając w tematyce piłki nożnej na najwyższym poziomie chciała bym wspomnieć, że w sobotę FC Barcelona zremisowała z Deportivo La Coruna 2:2 w spotkaniu kończącym sezon. Po meczu mistrzowski puchar trafił w ręce Xaviego, dla którego był to wyjątkowo wzruszający dzień. Dla 35-letniego Hiszpana, który niedawno zdecydował się na odejście z Dumy Katalonii, było to ostatnie spotkanie w Primera Division. Zachęcam do obejrzenia pożegnania piłkarza, nie trzeba być fanem Barcelony by docenić grę tego znakomitego piłkarza oby było więcej takich piłkarzy.

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Ładowanie...

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.